צאצאים למגורשי ספרד?

September 15, 2015

 

.האם אתם זכאים לאזרחות ספרדית או פורטוגלית המקנים דרכון אירופאי ?.ספרד ופורטוגל שכנתה העבירו חוקים חדשים המאפשרים ליהודים צאצאי המגורשים לקבל אזרחות באופן אוטומטי

יהודי ספרד גורשו ממולדתם בעקבות צו פינוי משנת 1492 (אינקוויזיציה). כשני שליש מיהודי ספרד נמלטו לפורטוגל וכעבור שנים החלו גזירות גם על יהודי פורטוגל. לפיכך, ליהודים צאצאי המגורשים קיימת האפשרות לבחור בין אזרחות ספרדית לאזרחות פורטוגלית כאשר שניהם מקנים אזרחות ודרכון אירופאי.
עו"ד ונוטריון אתי אלמגור ,המטפלת בבקשות לאזרחות ספרדית ופורטוגלית, מסבירה שבעוד החוק הספרדי מקשה מאוד על מבקש האזרחות ומעלה דרישות כגון: מעבר שתי בחינות בידיעת השפה הספרדית וידע על ספרד תרבות ואקטואליה, צורך בתרגום ואפוסטיל של כל המסמכים להוכחת יהדותו של המבקש אזרחות והקשר לצאצאי ספרד ולכך עלות לא מבוטלת כלל , יהיה על המבקש אזרחות להתראיין אצל נוטריון ספרדי שלו ניתנה הזכות על פי חוק להחליט באם לאשר בקשה או לא.
פורטוגל לעומת שכנתה ספרד, מאוד מקלה על קבלת אזרחות לצאצאי המגורשים ולא דורשת מעבר מבחנים או הוכחת שפה וכל שמבקש צריך לעשות זה להוכיח את יהדותו ואת היותו יהודי ממוצא ספרדי.
כיצד מקבלים אזרחות פורטוגלית?
באפריל 2015 נכנס בפורטוגל החוק לפיו יהודים ממוצא ספרדי יוכלו לקבל אזרחות פורטוגלית ע׳׳פ קריטריונים מקלים ומעוניינים החלו בתהליך הכנת הבקשות.
החוק שאושר קובע כי, תחילה יש לפנות לוועדה בקהילה היהודית בפורטוגל, עימם עו"ד אתי אלמגור עובדת בשיתוף פעולה מלא ומקבלת עדכונים שותפים ולהוכיח את יהדותו של המבקש והיותו ממוצא ספרדי. באם הוועדה האחראית לכך בקהילה מגיעה למסקנה שאכן הוכחה יהדותו של המבקש והיותו ממוצא ספרדי, היא תנפיק למבקש אישור המקובל על הרשויות בפורטוגל. אישור זה יוגש ביחד עם מסמכים נוספים לרשויות הפורטוגליות לקבלת אזרחות פורטוגלית המובילה לדרכון אירופאי.
מדינות אליהם ברחו יהודי פורטוגל?
הולנד, אנגליה, טורקיה, צפון אמריקה, גיברלטר, מרוקו, דרום צרפת, איטליה, קרואטיה, יוון, סוריה, לבנון, ירדן, ישראל, מצרים, לוב, תוניסיה, אלג׳יר, בלגיה, מדינות דרום אמריקה (בעיקר, אך לא רק): ברזיל, מקסיקו וארגנטינה.
כיצד ניתן לקבל דרכון פורטוגלי
כל אדם שמקבל אזרחות פורטוגלית יכול להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי.
נכון להיום, התהליך להנפקת דרכון בשגרירות אורך כ- 2-4 שבועות.
האם דרכון פורטוגלי הינו דרכון אירופאי?
כן, דרכון פורטוגלי הוא דרכון אירופאי עם כל היתרונות: תנועה חופשית ועבודה בכל מדינות האיחוד האירופי, לימודים בחינם או בהנחה משמעותית, בהתאם למוסדות האקדמיים באותה מדינה, תנאים סוציאליים, אפשרות כניסה לארה"ב ללא הצורך באשרת תייר וכניסה למדינות רבות שלא ניתן להיכנס אליהן עם דרכון ישראלי.
ככל שמבקש אזרחות מקדים להגיש בקשה לאזרחות כך יקוצר זמנו בתורים המתארכים עם הזמן בקהילה היהודית וברשויות

אתי אלמגור, עורכת דין ונוטריון :
טלפון: 054-7947494
פקס: 03-5221323 אתר: www.almagorlaw.com אימייל: info@almagorlaw.com

Please reload

Featured Posts

צאצאים למגורשי ספרד?

September 15, 2015

1/1
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2015 by Almagor Law Firm,

Immigration Consultant.

proudly made with Gs consultancy 

Attorney & Notary Etti Almagor

Offices: Israel, Mexico & Portugal
info@almagorlaw.com

Tel: +972 (0) 723952234

Fax: +972 (0) 775281323

Connect online:

  • Facebook Social Icon